Aşk ve ilişkiler

Yoksa Sevgiliniz Narsist mi?

Yoksa Sevgiliniz Narsist mi? Sevgilinizin Narsist Olduğunu Anlamanın Yoları, Erkek arkadaşımın narsist olduğunu nasıl anlarım? gibi sorulara cevap arıyorsanız makalemizi okuyun.

Günümüzün en sık rastlanan birliktelik sorunlarından bir tanesi de taraflardan birinin narsist olması. Ne yazık ki bu durumla o kadar sıklıkla karşılaşılmakta ki artık nerede ise taraflardan birinin bencil ve sadece kendini önemseyen biri olması birlikteliknin vazgeçilmez kurallarından biri gibi görünmekte. Fakat ne var ki sevgilinizin narsist olması birlikteliknin bir süre sonra ister istemez yıpranmasına ve hatta sonlanmasına neden olmaktadır.

Sevgilinizin narsist olduğunu nasıl anlarsınız?

Yoksa Sevgiliniz Narsist mi?

– Sizi dinlemiyor siz konuşurken kendini tam anlamı ile size vermiyor yada söylediğiniz şeyleri genellikle hatırlamıyor ise,

– Çok cömert, çok ilgili gibi görünse de öncelik daima onuh istekleri onun sorunları ise, sizin bir sorununuz olduğunda genellikle dinlemiyor destek olmuyor hatta kendi sorunları varken sizin sorunlarınızla uğraşamayacağını söyleyip başından atıyorsa,

– Kimseyi beğenmiyor, arkadaşlarınız hakkında etrafta ki insanlar hakkında sürekli eleştirel konuşuyorsa, tebrikler nur topu gibi bir narsist sevgiliniz var demektir.

Peki narsist bir sevgiliye sahipken birlikteliğinizi nasıl yürütebilirsiniz?

Öncelikle böyle bir birliktelik de çok fazla sabırlı ve özverili olmanız gerekmektedir. Bu birliktelik için kendinizden çok ödün verecek fedakarlık yapan taraf hep siz olacaksınız. Kavga ettiğinizi küstüğünüz zamanlar da ise ne yazık ki haklı bile olsanız alttan alması özür dilemesi gereken taraf siz olacaksınız. Bunlar her geçen gün daha fazla zor gelmeye başlayacak ve sizi yıpratacaktır.

Ama birlikteliğinizi ayakta tutabilmenin tek yolu ne yazık ki budur. İkinci bir seçeneğiniz ise sevgilinize size nasıl davranması gerektiğini öğretmek ve asla kendinizden taviz vermemektir. Bu yöntem elbette ki bazı riskler içeriyor. Karşınızda narsistliği ileri seviye biri var ise geri adım atmayacak ve birlikteliğiniz sonlanacaktır.

Ama zaten böyle bir arkadaşlığın bitmesi sizin açınızdan daha doğru olacaktır. Sevgiliniz sizi yeterince sevmiyor ise bu da birlikteliğin bitmesine neden olabilir. Fakat eğer sevgilinizin sizi sevdiğinden ve vazgeçemeyeceğinden eminseniz en etkili yöntem bu olacaktır. Bu sayede sevgiliniz size karşı daha düşkün ve ilgili olacaktır.

Benzer Makaleler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu