Aşk ve ilişkiler

Uzun Mesafe İlişkisinde İlk Yaşanan Problemler

Uzun Mesafe Arkadaşlıksinde İlk Yaşanan Problemler

Bir birliktelikyi uzun süre sürdürmek elbette ki bir takım çabalar sonucunda mümkün olabilmektedir. Eğer iki tarafta birbirini seviyor ve mutlu ediyor ise bir birliktelik oldukça uzun sürebilmektedir. Yalnız çiftler arasında uzun süre birlikte olmanın getirdiği bazı sorunlar ufak tefek başlangıçlar ile gün yüzüne çıkabilmektedir. Uzun mesafe birliktelik de ortaya çıkmaya başlayan problemler elbette ki giderilebilir ve sorunlar ortadan kalkabilir.

arkadaşlık, aşk, mutluluk

Uzun mesafe birlikte olan çiftler zaman içerisinde sürekli birlikte olmaktan, yan yana gelmekten, sürekli aranmaktan ve sürekli mesajlaşmaktan bir süre sonra sıkılabilirler. Bu durumlar uzun mesafe birlikteliksinde yaşanmaya başlayan ilk problemler’dir. Hele ki bu birliktelik de bir de kıskançlık hat safhada ise uzun mesafe olan bu birliktelik daha da sorunlu bir hale gelebilmektedir. Çünkü kıskanç olan taraf birlikteliknin ilk başlarında yanlış anlaşılmaları düşünerek kıskançlık seviyesini uyi bir şekilde ayarlamaya çalışır.

Ancak birlikteliknin sürmesinde mesafe daha da fazlalaşmış ise taraflar arasında bu sorun alttan alınmayacak hale gelmektedir. Bu durum hem kıskanan taraf için hem de kıskanılacak sıkıldığını düşünen taraf için geçerlidir. Hal böyle olunca da uzun mesafe birlikteliksinde yaşanan ilk problemlerden birisi de bu sorun olmaktadır. Ayrıca birlikteliknin ilerleyen sahalarında kişiler sıkıldığından dolayı ve biraz da gevşediklerinden dolayı birliktelik de biraz ihmalkarlık başlangıcı da olacaktır.

Mesela gelen bir mesaj karşısında sonra cevap veririm diye düşünerek daha sonra da cevap vermeyi unutmam bu sorunsallardan bir tanesidir. Bu durum karşıda ki kişinin kendisini artık eskisi kadar değerli değilmiş gibi hissetmesini sağlar. Bu durumda yine uzun mesafe birlikteliksinde ilk olarak yaşanan problemler arasında yer almaktadır. Ayrıca uzun süren birlikteliklerde problemler yaşanmaya başladıkça her iki taraf da kendisinin haklı olduğunu düşünür ve bu durum ile birlikte problemler daha da büyük bir hal almaya başlar.

Bayan arkadaş ilanları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu