Aşk ve ilişkiler

Uzun Mesafe İlişkisinde Güven Sağlamanın Yolları

Uzun mesafe ilişkisinde güven sağlamanın yolları nelerdir, Uzak mesafe ilişkisi soruları,Uzak mesafe ilişkide erkekler ne ister, Uzak mesafe ilişkisinde güven, Erkekler uzak mesafe ilişkisi.

Bir birliktelik de illa ki yan yana olma şartı yok. Yan yana olmadan da uzaktan birlikteliginizi sürdüren birçok çift var. Yeter ki gerekli ortamı sağlayın ve birbirinize güvenin. Peki bu güven duygusu nasıl oluşacak? İşte bunu sağlamanın birkaç yolu…

İletişim: Uzun mesafe birlikteliklerde iletişim olmazsa olmazlar arasındadır. Zaten mesafeler yüzünden birbirinizi göremeyecek durumdasınız. Bu açığı iletişim yollarıyla kapatmayı denemelisiniz. Çağımız iletişim çağı. İnternet ya da telefonun birçok imkanı uzakları yakın kılmak için bulunmaz bir nimet. Her gün olmasa da haftada birkaç kez görüntülü konuşarak hasret giderebilirsiniz. Veya kendinizi huzursuz hissettiğinizde arayıp sesini duymak size güven verecektir.

Uzun Mesafe İlişkisinde Güven Sağlamanın Yolları

Kuruntular: Elbette arayıp konuşmak vs. size kendinizi iyi hissettirecektir. Ancak bu durumu fazla abartmamakta fayda var. Olur, olmadık zamanlarda arayıp neredesin, kiminle birliktesin gibi iğneleyici sözler birlikteliginize zarar verir ve güveni zedeler. Biraz içinizi rahat tutmaya çalışın. Ona güvenin.

Sosyal Yaşam: Bütün gününüzü eve kapanıp geçirmek sevgilinizi daha fazla düşünmenize yol açar. Sürekli düşünüp kendi kendinize kuruntulara kapılırsınız. Bu da karşı tarafı sıkmanıza yol açar. Biraz evden çıkın ve arkadaşlarınızın arasına katılın. Kafa dağıtmak emin olun size daha iyi gelecektir.

Buluşmalar: Ne kadar uzak olursanız olun elbet görüşecek bir fırsatınız olmalı. Buluşmalar için zaman yaratmaya çalışın. Görüşebilmek için o kadar yolu aşıp gelmek karşınızdakine önemli olduğunu hissettirir ve güveniniz pekişir.

Açık Konuşmak: Birbirinize karşı her zaman açık olun. Yaşadığınız herhangi bir olayı onunla paylaşmaktan çekinmeyin. Sonuçta arada mesafeler var ve o yalnızca siz anlatırsanız neler yaşadığınızı bilir. Hele ki sır saklamak ve arkadan iş çevirmek güveni yerle bir eden şeylerdir. Eğer sonradan bu sır, oynanan oyunlar ortaya çıkarsa bir daha o güveni geriye getiremezsiniz.

Benzer Yazılar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu