Aşk ve ilişkiler

Üniversite Aşkını Unutmanın Yolları

ÜNİVERSİTE AŞKINI UNUTMANIN YOLLARI

Üniversite döneminde aşk yaşamayan neredeyse yoktur. Bay bayan herkes kalbini birine kaptırır. Tabi her aşk karşılık bulmaz ve bazen üniversite aşkımızı unutmak zorunda kalırız. Unutmaksa hiç bir zaman kolay bir eylem olmamıştır. İnsan unutmak istediği şeyi nedense hep daha da çok hatırlar ve daha çok düşünür hale gelir.

Özellikle de ayrıldığınız partneriniz ile aynı okulda aynı kampüste aynı kafeterya da karşılaşıyor hatta aynı derse girmek zorunda kalıyorsanız süreç sizin için daha zor hale gelecektir. Kendinize her günü ayrı bir işkence ayrı bir trajedi yaşatmayı bırakın artık. Dünya da birlikteliksi son bulan tek çift siz değilsiniz. Bunun için kendinizi dünyanın en bahtsız insanı olarak görmeyi bir kenara bırakıp bir an önce üniversite aşkınızı unutmak ve hayatınıza kaldığınız yerden devam etmek için şimdi sizlere anlatacağım önerileri dikkate alın.

İlk olarak kendinizi eve kapatmaktan vazgeçmelisiniz. Kız arkadaşlarınızla vakit geçirin ve onu düşünerek kendinize acı çektirmek yerine arkadaşlarınla çeşitli aktiviteler yapın. Emin olun bu size kendinizi eve kapatıp ağlamaktan daha iyi gelecektir. Şunu aklından kesinlikle çıkarma dünyanın tek erkeği veya tek kızı o değil ilerde karşına iyi ki ondan ayrılmışım dedirtecek insanlar çıkacak.

Her şeyini kaybetmiş harap bitap olmuş psikolojini bir kenara bırak ve derslerine daha fazla ağırlık vermeye başla. Ve en önemlisi şunu aklından çıkarma bu acı seni aklı başındalaştırıyor. Sen aklı başındalaşırken acı çekiyorsun. Kısa bir süre sonra acın dinecek ve daha aklı başında bir şekilde hayatına devam edeceksin. Bu süreçte sosyal hayatınızı etkin tutun. Bu sizin daha kolay bir şekilde toparlanmanızı sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu