Aşk ve ilişkiler

Terk Edilen Kadınların Ortak Özellikleri

Terk edilen kadınların ortak özellikleri nelerdir şimdi onu ele alıyoruz. Özellikle günümüz zaman diliminde teknolojinin ve iletişimin yaygınlaşmasıyla gelen fikir ifade özgürlüğü kişilerde çok farklı düşünce yapılarının oluşmasına sebep oluyor. Hal böyle olunca bizim gibi düşünen yani doğru adam dediğimiz kişiyle rastlaşma ihtimalimiz oldukça düşük oluyor.

Bu nedenle terk etme ve terk edilme döngüsünün oluşturduğu ayrılmalar oldukça sıklaştı. Bunun yanında büyük üniversitelerce yürütülen araştırma sonuçlarına göre dünya üzerinde en çok erkekler terk ediyor. Peki, bu durumlara neler sebep oluyor? Yani dünya üzerinde kadınların daha çok terk edilmesinin altında yatan ortak özellikler neler?

Terk Edilen Kadınların Ortak Özellikleri

Şüphe ve Merak: Erkekler yapı yani fıtrat itibari ile özgür yaratıklar. Bu nedenle şüphenin akla getirdiği sebeplere bağlı olarak sıklıkla sorulan neredesin, kimlesin, o ses kimin gibi güvenilirliği de tehlikeye koyan sorular bir süre sonra erkekte “Özgürlüğüm kısıtlanıyor” algısı yaratarak bıkmalara ve sonuç olarak da terk etmelere sebep oluyor.

Anneye Düşkün Olma: Bu durum hem erkek için hem de kadın için karşı tarafta olduğu sürece çekilmesi zor bir durumdur. Çünkü her kavganın sonucunda kendisini annesinin yanında bulan veya annesinin sesine sığınarak olan her şeyi anlatan kişiler bir zaman sonra karşı tarafı sıkıyor ve terk edilmelere sebep oluyor.

Cimrilik veya Maddiyatçılık: Erkekler için kadına cüzdan çıkarttırmak erkekliğe sığmayan davranışlardandır. Hal böyle olunca bir bayan olarak siz aşırı harcıyorsanız bu durum eşinizi veya sevgilinizi fazlasıyla etkiler. Bu da sizi çözümü zor olan ayrılıklara götürebilir. Bunun dışında aşırı cimri olma tutumu da erkekler gibi her konuda özgür olmayı düşleyen varlıklar için çekinilmesi kolay olan durumlardan değildir ki buna bağlı olarak bu nedenle ayrılan bir çok çift vardır.

Arkadaşlara Aşırı Bağlılık: Her erkek gerek cinsel arzusundan gerekse sevgisinden dolayı karşısındaki bayandan ilgi bekler. Ama arkadaşlarıyla daha fazla zaman geçiren bayanlar haliyle eşlerine daha az zaman ayırmakla birlikte daha az ilgi göstermeleri eşlerini kendilerinden soğutmaktadır.

Benzer Yazılar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu